Запорізька дитяча залізниця - це маленька країна, якою керують діти! Обов'язки провідника, машиніста, чергового по станції, начальника поїзду, диктора, вагонника та інших залізничних професій виконують юні залізничники віком від 11-16 років. 

 

Запорізька дитяча залізниця - найдовша в Україні. Загальна довжина колій - 9,4 км. На дитячій залізниці налічується два тепловози (Ту2-136, Ту2-144), 6 вагонів ПВ40 та вантажна платформа. Запорізька дитяча залізниця - єдина дитяча залізниця в Україні на якій здійснюється рух поїздів в зимовий час.

 

Запорізька дитяча залізниця є своєрідним центром формування екологічної культури юних залізнич­ників, який поєднує навчально-до­слідну, природоохоронну роботу та екологічну пропаганду серед на­селення великого індустріального міста.

 

На території дитячої залізниці постій­но оновлюється природна рослин­ність, збагачується видовий склад рослинного світу дендропарку, що покращує екологічний стан навко­лишнього середовища та сприяє розширенню паркової зони для сімейного від­починку запоріжців і гостей міста.

 

Щодня, з 08.00 до 16.30, працюють об'єкти дитячої залізниці:

- зоокуток;

- акваріумна зала;

- виставкова зала залізничного моделювання; 

- зимовий сад.

Детальніше про екологічні об'єкти ви можете дізнатись в розділі "Пасажирам"